Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu opłaca się założyć swój własny blog

O tym, że blogi dają duże możliwości zarobku, słyszało z pewnością wiele osób. Rzeczywiście tak jest, warto zatem poznać możliwości, jakie dają takie serwisy. Rzecz jasna pamiętać należy, że zarobek w takiej formie wcale nie będzie taki łatwy i prosty, jak będzie się komuś wydawało. Wystartowanie z takim blogiem, wypełnienie go treścią, a także rozreklamowanie później wymagać będzie dużo pracy, a pewności żadnej nie będzie, czy wszystko się uda. Na pewno dużą zaletą blogów dla tych, którzy chcą dopiero zacząć, jest niski koszt finansowy na początku. Jeśli ktoś chce, to może nie wydać nawet złotówki, tylko skorzystać z jakiejś darmowej platformy, których parę w internecie działa.

Lepszą opcją jednak będzie utworzenie bloga na dedykowanym adresie, lecz wraz z hostingiem koszt na rok nie powinien przekroczyć czterystu złotych. Najbardziej popularną blogową platformą jest WordPress, i z wielu powodów warto właśnie na niego postawić. Przede wszystkim nie jest on płatny, a jednocześnie oferuje ogromne możliwości w zakresie zarządzania czy wyglądu. Ma on również ogromną ilość dodatków i wtyczek rozszerzających funkcjonalności, w tym również jeśli chodzi o SEO. Instalacja i podstawowa konfiguracja serwisu razem z graficzną oprawą nie zajmie raczej dłużej niż godzinę, i po upływie tego czasu można już umieszczać pierwsze wpisy. To, jakie one będą, zależy od właściciela.

Niektórzy skupiają się na jakiejś wąskiej tematyce, na jakiej znają się dobrze, z kolei inni decydują się na założenie bloga wielotematycznego, w jakim znajdzie się między innymi takie tematy jak znak zodiaku Ryby. Jeżeli artykuły będą dobrze przygotowane i posiadające ciekawą treść, to liczyć będzie można na sporą liczbę odwiedzających. A tego typu popularność przełoży się na możliwości zarobienia, przykładowo na programach partnerskich czy reklamach. Niektórzy posiadacze takich blogów nawiązują również współpracę z rozmaitymi firmami, publikując artykuły sponsorowane czy też promujące różne produkty i usługi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz