Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym są i na jakiej zasadzie funkcjonują separatory oddzielające tłuszcz

Chyba każdy, kto kiedykolwiek musiał walczyć z zatkanymi rurami wie bardzo dobrze, ile jest z tym problemów. Często powodem takiej sytuacji są rozmaite tłuszcze, jakie po stwardnięciu osadzają się na ściankach i blokują możliwość przepływu. Jeżeli czegoś takiego będzie za duża ilość, to w końcu cała rura w środku się zatka, i trzeba będzie wzywać specjalistów do jej udrożnienia. Żeby ograniczyć takie sytuacje nasze przepisy zakazują wylewania do kanalizacji zanieczyszczeń, w których są obecne jakieś tłuszcze. Dotyczy to przede wszystkim najróżniejszych firm z branży gastronomicznej czy produkujących artykuły żywnościowe, gdzie takich tłuszczy może się dużo pojawić w ściekach.

Firmy te zobowiązane są do tego, aby odpowiednio oczyszczać ścieki, dlatego też muszą one stosować odpowiednie urządzenia do takich celów. Przeważnie do takich zadań się stosuje różnego rodzaju separatory. Na rynku jest ich kilka różnych rodzajów, ale największym zainteresowaniem się cieszą jednokomorowe, jakie oprócz eliminacji tłuszczów zatrzymują również zanieczyszczenia w większym ciężarze. Stosunkowo łatwo się je instaluje, nie potrzebują też tak dużo wolnego miejsca jak reszta modeli. Dostępne są w wielu różnych wielkościach, dzięki czemu dość łatwo dobrać odpowiednią do tego, co się potrzebuje. Ze względu na to, że separowany tłuszcz będzie pływał w górnej części zbiornika, to konieczny jest regularny serwis separatorów.

Zależnie od ilości wytwarzanych ścieków i ich składu czyszczenie separatorów tłuszcz wykonywać należy co najmniej raz na miesiąc, a czasem nawet częściej. Serwis taki musi być wykonany przez firmę mającą odpowiednie uprawnienia do tego, w żadnym wypadku robić tego nie może właściciel firmy albo któryś z pracowników. Wynika to z tego, że do wywozu zgromadzonego tłuszczu jest potrzebny specjalny samochód, a te zanieczyszczenia muszą być w odpowiedni sposób utylizowane. Z tego też powodu dobrym pomysłem będzie stała umowa z jakąś firmą świadczącą takie usługi, wówczas łatwiej będzie zaplanować wizyty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz