Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czyszczenie laserem jako świetny sposób nieinwazyjnego oczyszczania zabytków

Nowe elewacje domów i różnych innych obiektów niejednokrotnie już po paru miesiącach przestają wyglądać dobrze. Duży wpływ przede wszystkim na to mają atmosferyczne warunki, na jakie narażone są tynki, ale też i amatorzy zostawiania po sobie pamiątek namalowanych sprayami. Graffiti na murach i ścianach to duży problem, szczególnie jeżeli autorzy raczej się nie wykazują plastycznymi talentami. Na szczęście obecnie nie będzie żadnych problemów z ich usunięciem, bowiem z pomocą przyjdzie nowoczesna technologia.

Przy tego typu pracach bardzo powszechnie wykorzystuje się bowiem lasery, które doskonale dają sobie radę z zanieczyszczeniami znajdującymi się na powierzchniach. Takie czyszczenie laserowe wykorzystuje zjawisko ablacji laserowej, czyli po prostu odparowywania zanieczyszczeń pod działaniem dostarczonej przez promień energii. Wykorzystując odpowiedni układ sterujący pracownik może bardzo dokładnie ustalić moc promienia, dzięki czemu powierzchnia nie przegrzeje się i nie ulegnie uszkodzeniu.

W przypadku elewacji rozwiązanie tego typu świetnie się sprawdza, gdyż umożliwia usuwanie farby punktowo, bez konieczności użycia ścierniwa czy środków chemicznych. Lasery są urządzeniami przenośnymi, przez co dowiezione one mogą być do dowolnej lokalizacji, gdzie jest potrzeba wyczyszczenia murów. Mają niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną, i nie potrzebują ani dodatkowych instalacji, ani materiałów.

Czyszczenie odbywa się przy użyciu laserowego promienia, dzięki czemu nie ma bezpośredniego fizycznego kontaktu z powierzchniami. Co ważne, ceny za czyszczenie laserem są bardzo konkurencyjne w porównaniu z innymi metodami, a zalety takiego rozwiązania są naprawdę duże. Z propozycji firm oferujących takie usługi bardzo chętnie korzystają właściciele prywatnych domów, lecz niejednokrotnie także spółdzielnie oraz zarządcy budynków. Laserowa technika cały czas zyskuje na popularności, i ze względu na liczne zalety raczej zmieniało się to nie będzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz