Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego blogi na WordPressie cieszą się taką popularnością

Blogi od wielu lat cieszą się ogromnym powodzeniem, jak widać po statystykach, spory procent wszystkich stron w internecie ma właśnie taki charakter. A nie ma lepszego narzędzia do tego, aby swój blog uruchomić, niż WordPress. Co też łatwo zrozumieć, jeśli się przyglądnie możliwościom tego narzędzia. Po pierwsze jest całkiem darmowy, nie trzeba nic za niego płacić. To bynajmniej nie oznacza, że w ogóle się nie poniesie żadnych kosztów, ale są one niewielkie.

Na przykład można zakupić jakiś motyw graficzny, ale wcale nie ma takiej konieczności. Jeżeli ktoś będzie chciał, to skorzystać też może z darmowych, wtedy tylko będzie musiał zgodzić się na link do strony autora. Dodatkowym kosztem będą hosting oraz domena, jeżeli ktoś się zdecyduje na prowadzenie takiego bloga na osobnym adresie. Wówczas liczyć się trzeba z kosztem mniej więcej trzystu złotych rocznie, lecz to będzie naprawdę niedużo w stosunku do tego, gdyby trzeba było wykonać taki serwis praktycznie od początku. Kolejnym bardzo dużym plusem WordPressa jest szybkość i łatwość instalacji.

Osobie, która ma już w tym jakąś praktykę raczej nie zajmie dłużej niż godzinę, i po tym czasie będzie gotowe wszystko do tego, żeby publikować pierwsze wpisy. Poza tym na większości hostingów założenie WordPressa można dostać w zestawie, bez konieczności wykonywania skomplikowanych prac. Wszystko dostępne jest w panelu administracyjnym, i w przeciągu kilku minut da się utworzyć działającą stronę. Na pewno popularność tej właśnie platformy bierze się również z tego, że jest ona bardzo przyjazna pod kątem SEO.

Przy dobrym skonfigurowaniu wszystko bardzo ładnie się zaindeksuje, a oprócz tego użytkownicy o większym doświadczeniu mają też do dyspozycji szereg wtyczek, przy pomocy których mogą sprawnie zarządzać wszystkimi linkami. Z uwagi na te zalety jest zupełnie zrozumiałe, że wiele blogów, na przykład takich jak https://www.cojaczytam.pl/, utworzonych zostało właśnie na WordPressie, ponieważ rozwiązanie to jest skuteczne, tanie i dające bardzo duże możliwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz