Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Epilacja laserowa – na czym polega oraz dlaczego należałoby się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to nowoczesny zabieg, jakiego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. W trakcie zabiegu używany jest szczególny diodowy laser, który przykłada się do powierzchni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry do głębi uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak zwanego anagenu – więcej na laminacja brwi katowice. Wskazaniem do zastosowania epilacji laserowej ma okazję być eliminowanie owłosienia z każdej części ciała ludzkiego z wyjątkiem wnętrza ucha i nosa, jednakowoż do zwykle epilowanych partii ciała przynależą nogi oraz ręce, brzuch oraz klatka piersiowa, okolice ust i policzków lub miejsca intymne.

Aby skutecznie usunąć wszystkie cebulki włosów, zabieg trzeba uskutecznić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem wymaga się porządnego przygotowania – niezbędne jest w takim razie zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się też używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości przestrzeni owłosionej skóry. Im większa powierzchnia skóry oddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa około 20 minut. Zabieg jest całkiem bezbolesny, nie żąda więc stosowania preparatów przeciwbólowych lub poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji i może wrócić do domu. Są jednak miarodajne przeciwwskazania – zabrania się opalania i poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla złagodzenia efektów zabiegu przez kilka dni potrzebne jest zastosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz