Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać typ podkładu podczas zakupu tapety

Wybór klasycznej tapety to nie tylko motyw i kolorystyka, ale także i odpowiedni podkład. Obecnie kupujący mają ich parę do wyboru, różnią się one przede wszystkim właściwościami, ale też i kosztami zakupu.

Na przykład ważne będzie to, do którego z pomieszczeń tapeta imitacja betonu będzie wybierana, ale też jakość ścian, na jakich zostanie przyklejona. Najtańsze, co nie znaczy że złe, są tapety na papierowym podkładzie. Są one proste do naklejania, dobrze oddają kolory, ale mają dwie główne wady.

Nie można ich zmywać, tak więc będą się sprawdzać wyłącznie w pomieszczeniach o niskim ryzyku zabrudzenia, a dodatkowo potrzebują bardzo równych powierzchni ścian, ponieważ są cienkie i zobaczy się spod nich wszystkie nierówności. Grubsze są flizelinowe podkłady, dzięki warstwie tego materiału sprawdzają się znacznie lepiej na bardziej nierównych powierzchniach. Oprócz tego tapety na takim podkładzie często posiadają warstwę odporną na zmywanie, przez co prościej jest zadbać o to żeby były czyste. Znacznie odporniejsze na działanie wody są tapety z winylu.

Dzięki zastosowaniu w nich warstwy winylu świetnie się zmywają, można je stosować w kuchniach i łazienkach, a także wiernie oddają kolory. Decydując się na zakup tapet nie można zapomnieć o wybraniu odpowiedniego kleju, przeznaczonego do konkretnego rodzaju podkładu. Najlepiej zrobić to za jednym razem, praktycznie każdy tapeta na ścianę za łóżkiem powinien mieć w swojej ofercie kleje przeznaczone do konkretnych tapet.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz