Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kontrowersje wokół testu na iloraz inteligencji – sprawdź, w jaki sposób zmierzyć IQ

Statystyki psychologiczne umieją bardzo dużo oznajmić o przyszłym pracowniku. To naturalnie dzięki nim pracodawca zorientuje się, czy prawdopodobny kandydat nadaje się na dane stanowisko. Tudzież figura, poszukująca zatrudnienia, dowie się, czy ma odpowiednie skłonności do konkretnej pracy. Istnieją zawody, w jakim miejscu testy psychologiczne są obowiązkiem. Orzecznictwo psychologiczne jest potrzebne w pracach kłopotliwych, gdzie istnieje szansę zagrożenia zdrowia czy też życia, wynikająca z sił natury.

W następstwie tego takie badania muszą przejść osoby pracujące na morzu, pod ziemią i w powietrzu, innymi słowy marynarze, górnicy, piloci, kierowcy itp. Badania psychologiczne powinny też przejść pracownicy, którzy będą mieli kontakt z bronią – weryfikuje to psychoterapia radom. Chodzi tu przede wszystkim o policjantów.

Kandydaci na stróżów prawa muszą przejść przez Multiselect. Wykonuje się go po teście wiedzy ogólnej oraz po ocenie sprawności fizycznej. Wobec tego jest trzecim etapem selekcji. Realizuje go zespół psychologów KWP. Test ten składa się z 400 pytań, jakie rozwiązuje się przy pececie. Analizuje zdolność analitycznego i przestrzennego myślenia i spostrzegawczość. Taki test jest dosyć zagmatwany, wskutek tego wielu kandydatów odpada w tym etapie. W minionych czasach nie tylko zawody niebezpieczne potrzebują testów. Dzisiaj coraz więcej firm zatrudnia specjalistów z dziedziny rekrutacji. Ich zadaniem jest odnalezienie porządnego pracownika. Często okazuje się, że testy psychologiczne pomagają w tym przedsięwzięciu. Ich atuty chwalą sobie na ogół duże firmy i agencje reklamowe, inaczej firmy jakie wypatrują pracowników efektywnych oraz odpornych na stres.

Zwykle w rekrutacji zawodowej bada się zdolność gospodarowania w pewnych sytuacjach, asertywność, zdolności przywódcze, odporność na stres, a nawet optymizm. Efekt takiego testu niejednokrotnie jest decydującym elementem w podjęciu decyzji o zatrudnieniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz