Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nowoczesna psychologia- kiedy należałoby udać się po wsparcie?

Jak nie ulega wątpliwości psychologia to nauka, która absorbuje się sprawami człowieka, jego postrzegania świata, jego odczuciami oraz myślami. Rzecz jasna jest to taka dyscyplina wiedzy, jaka powstała po to, by jeszcze o wiele bardziej poznać naturę ludzką od kwestii innej niż biologiczna. Nie ulega też niepewności, że każdy psycholog to ktoś, kogo obowiązkiem jest niesienie pomocy innym ludziom.

Człowiek ten pracując ma do spełnienia swego typu misję. Co więcej, coraz to częściej staje się tak, że to właśnie psycholog czy również psychoterapeuta, a nie przewodnik duchowy, staje się mistrzem człowieka, który boryka się z niepewnością, lekami czy też innymi komplikacjami natury nawet nie tyle psychologicznej, co etycznej lub moralnej. Dzieje się tak, ponieważ we dzisiejszym świecie odnotować wolno wyraźne odejście od duchowości.

Niewątpliwie spostrzeganej jako praktyka religijna. W tym kontekście wolno niemniej jednak dojść do wniosku, iż mamy w obecnych czasach do czynienia ze swego typu paradoksem. Wszystko właśnie dlatego, że psychologia nie bazuje już tylko oraz wyłącznie na dowodach naukowych czy pracach takich pionierów psychoanalizy jak choćby Zygmunt Freud, ale rozpoczyna czerpać też z dorobku całej cywilizacji ludzkiej, w tym także z dorobku kultur Dalekiego Wschodu, z ich systemów moralno-etycznych czy też nawet z wierzeń – wypróbuj psychoterapeuta radom. Nikogo nie dziwi w takim razie już fakt, iż psycholog poleca swojemu pacjentowi oddawać się codziennej medytacji, żyć w zgodzie z naturą czy relaksować się w trakcie uprawiania reprezentatywnej dla kultury Indii formy medytacji w ruchu, jaką jest joga.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz