Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Od czego zależy opłata wypożyczenia samochodu?

Podejmując decyzje o pożyczeniu samochodu należy szczegółowo i w miarę posiadanych dyspozycji technicznych uczynić stan techniczny samochodu. W pierwszej kolejności należy dokonać oglądu zewnętrznej karoserii samochodu pod kątem potencjalnych otarć lakieru, wgnieceń a również innych śladów defektów mechanicznych. Istotne jest również dokonanie sprawdzenia wyposażenia auta w koło zapasowe oraz apteczkę.

Mimo, że trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego elementów ukrytych, to jednak warto przed pożyczeniem wozu poprosić osobę obsługującą i możliwość zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W przypadku, gdy samochód ma ewidentne i widoczne ślady uszkodzeń, należy to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu bądź w umowie wypożyczenia – my polecamy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego typu czynności zezwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie. W sytuacji, kiedy w chwili zwrotu samochodu do wypożyczalni, jej pracobiorca zakwestionuje stan techniczny pojazdu bądź ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze można oprzeć się na treści protokołu czy też umowy.

Sprawdzenie stanu technicznego auta jest również wskazane po to, aby w czasie jego użytkowania nie martwić się komplikacjami powiązanymi z jego awarią oraz potrzebą wymiany na inny pojazd zastępczy. Powyższe czynności należy zrealizować nawet wówczas, kiedy umowa wypożyczenia samochodu zawiera klauzulę, że auto jest ubezpieczone od następstw prawdopodobnych zdarzeń drogowych, a osoba wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz