Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: szansa przeprowadzenia testów diagnozujących depresję

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie przynosi możliwość przeprowadzenia testów na depresję. Jeżeli w takim razie klient będzie podejrzewać u siebie zaburzenia depresyjne, to po skierowaniu się do gabinetu może liczyć na rozmowę, której towarzyszyć będzie diagnostyka. Ponadto ekspert wyznaczy też, co trzeba zrobić później, by dana osoba miała możliwość chwalić się większą stabilnością w dalszych latach. Test na depresję rekomendowany jest tym bardziej w takiej sytuacji, kiedy u konkretnej osoby będą pojawiały się pierwsze objawy tego zaburzenia albo kiedy utrzymują się one przez dłuższy okres czasu.

Po stronie gabinetu można także dowiedzieć się, jakie symptomy mogą poświadczyć o tym, że ktokolwiek z bliskich osób zmaga się ze stanami depresyjnymi. Wówczas można sugerować członkowi rodziny albo koledze, że być może powinien skonsultować się ze specjalistami. Badania psychologiczne pozwalają na pewną diagnozę oraz zwykle są wiodącym z motywów dla kogoś, by chciał się leczyć.

Zwłaszcza jest to ważne w takiej sytuacji, gdy dana osoba nie dostrzega sensowności w życiu. Specjaliści z podanej placówki publikują także test samowiedzy, opracowany na bazie PHQ – 9. Obejmuje on dziewięć zapytań, odwołujących się samopoczucia w ciągu ostatnich 2 tygodni. Jeżeli osoba uzupełniająca test odpowie „ponad połowę dni” albo „prawie codziennie” na więcej niż 4 twierdzenia, to zobowiązana jest od razu skonsultować się z ekspertem od psychologii, który zrobi wnikliwą diagnozę.

Specjalista przygotuje diagnostykę bazując na Skali Depresji Becka. Jest ona powszechnie stosowana w analizowaniu nasilenia objawów świadczących o depresji. Test ten może być użyty u osób w przedziale wiekowym od siedemnastu do osiemdziesięciu lat. Jest pomocny w ocenie natężenia symptomów stanów depresyjnych oraz może być zastosowany indywidualnie lub zbiorowo, bez ograniczeń czasowych na jego wykorzystanie. W gabinecie Spokój w Głowie specjaliści posługują się również innymi narzędziami służącymi diagnozie, a także wskazują pacjentom jak mogą oni sobie radzić w przypadku wykrycia zaburzenia. Klienci wpisywani są na stałą terapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like