Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Skażony alkohol – w jakich przypadkach się go używa

Produkcja i sprzedaż alkoholu w naszym kraju, lecz również i wielu innych europejskich krajach, podlega bardzo rygorystycznym regulacjom. Wynika to z tego, że od każdej butelki, którą się sprzeda jest pobierana wysoka akcyza, jaka zasila budżety państw. Akcyza ta wielokrotnie przewyższa koszty produkcji takiego alkoholu, przez co butelka wódki czy spirytusu kosztuje w sklepie kilkadziesiąt złotych. Firmy produkujące alkohol bardzo dokładnie są monitorowane, zarówno na etapie produkcji, jak też sprzedaży. Jednak substancja ta ma również szerokie praktyczne zastosowanie, i jest stosowana w sporej ilości branż. Jeśli miałby tam być używany jakiś alkohol z naliczoną akcyzą, to w większości przypadków byłoby to zupełnie nieopłacalne. Z kolei dopuszczenie normalnego spirytusu spożywczego z pewnością by spowodowało, że praktycznie od razu by się on znalazł w nielegalnym obrocie. Dlatego też do zastosowań nie związanych ze spożyciem stosowany jest alkohol etylowy skażony, jaki powstaje z normalnego alkoholu, do którego dodaje się różne dodatkowe substancje. Wykorzystuje się tu przeważnie alkohol izopropylowy, aceton i eter, końcowy wybór będzie uzależniony od tego, do jakiego celu będzie stosowany gotowy produkt.

Sama procedura produkcji alkoholu skażonego oraz zawartości tych dodawanych związków określona jest dokładnie przez obowiązujące przepisy. Co ważne, dodatki te nie są niebezpieczne dla pijących, choć rzecz jasna zdarzają się amatorzy czegoś takiego. Powodują one jednak bardzo nieprzyjemne objawy, co skutecznie zniechęca do ich spożycia. A ze skażonego alkoholu korzystają liczne branże. Powszechnie stosuje się go na przykład do wytwarzania zimowych płynów do szyb samochodowych, dzięki czemu mogą one wytrzymać mocno ujemne temperatury. W kosmetycznej branży alkohol ten jest składnikiem perfum czy odświeżaczy powietrza, można go też znaleźć w wielu preparatach do czyszczenia. Alkohol skażony jest również bardzo często używany do produkowania najróżniejszych preparatów odtłuszczających i rozpuszczalników w budownictwie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz