Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Sprzedanie kamienicy czy budynku wielorodzinnego – jak się za to zabrać

Sprzedanie kamienicy czy budynku wielorodzinnego to zupełnie inne wyzwanie niż sprzedaż zwykłego mieszkania albo domu, i to z wielu przyczyn. Po pierwsze będzie tu mowa o zupełnie innych kwotach, bowiem niejednokrotnie tego typu transakcje dotyczą powyżej kilkunastu milionów. To zaś zmniejsza znacząco ilość ewentualnych chętnych, bowiem z reguły to będą inwestorzy planujący później na takiej nieruchomości zarobić. W części przypadków dochodzi jeszcze skomplikowany prawny status, na przykład się wiążący z tym że nieruchomość ma paru właścicieli, którzy muszą w jakiś sposób się porozumieć.

Dlatego też jeśli ktoś dysponuje taką nieruchomością i będzie ją chciał sprzedać, to zdecydowanie powinien to zrobić z pomocą jakieś wyspecjalizowanej agencji. Z wyszukaniem tego typu firmy nie powinno być dużego problemu, starczy w wyszukiwarce podać hasło kupię kamienicę chorzów i przeglądnąć zwrócone wyniki. Niektóre takie firmy działają jedynie w określonych miastach, ale są również takie, jakie obsługują cały kraj. Za nawiązaniem współpracy z takimi firmami przemawia parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim jeśli specjalizują się one w sprzedaży wielorodzinnych budynków, kamienic czy lokali biurowych, to mają odpowiednie doświadczenie i rozeznanie na rynku.

Są w stanie między innymi odpowiednio się zająć wszystkimi formalnościami wiążącymi się z przygotowaniem obiektu do sprzedaży, nawet wówczas kiedy pojawią się jakieś problemy prawne. Nie wszyscy właściciele będą mieli na to czas a co ważniejsze wiedzę, a ewentualne pomyłki mogą opóźnić cały proces albo go wręcz przerwać. Dlatego zatrudnienie do tego zawodowców jest bardzo korzystne, ponieważ odpada wiele pracy związanej ze skompletowaniem potrzebnej dokumentacji. Wyspecjalizowane agencje także mają dużo więcej możliwości dotarcia do ewentualnych zainteresowanych. Nie tylko poprzez reklamę w prasie branżowej i internecie, ale także przez swoje kontakty, które akurat w takim biznesie bardzo się przydają.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz