Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablice manipulacyjne – czy warto zrobić samemu

Dzieci uwielbiają bawić się przedmiotami, którymi nie powinny. Rolą dorosłych jest zadbanie o ich bezpieczeństwo i pilnowanie, żeby nic nieodpowiedniego nie wpadło w ich rączki. Ale można pomóc maluchom w poznawaniu świata, a świetną metodą na to są rozmaite tablice manualne. Tablice takie zaczęły się cieszyć dużą popularnością, gdyż bardzo dobrze wpływają na stymulację rozwoju. Przymocowane są do nich przedmioty, które znaleźć można w większości domów. A które da się przekręcać, przesuwać czy przeciągać, ćwicząc przy tym zdolności manualne i koordynację ruchową.

Tablice edukacyjne można kupić w dużej ilości sklepów, zarówno nieduże, mające kilka elementów, jak również dużo większe, mające ich co najmniej kilkanaście. W zależności od producenta zawierają one zróżnicowane części, w wielu przypadkach można też tablicę spersonalizować i wybrać, co się na niej będzie znajdować. Lecz jeśli ktoś ktoś będzie miał trochę zdolności manualnych, to tego typu tablicę bez żadnego problemu będzie też w stanie samemu przygotować. Wbrew pozorom nie jest to jakiś wielki wyczyn, tylko trzeba o kilku ważnych rzeczach pomyśleć.

Tablica sensoryczna najlepiej sprawdzi się na grubszej sklejce, materiał ten jest trwały i solidny, a jednocześnie wygląda bardzo ładnie. Sklejkę trzeba przyciąć do odpowiedniego rozmiaru, a następnie ze względów bezpieczeństwa zaokrąglić wszystkie rogi. Następnie do tak przygotowanej bazy można zamocować różnego rodzaju przedmioty.

Rozmaitych możliwości jest tu sporo, bo użyć można kręcących się zębatek, przełączników czy lusterek, bardzo dobrze sprawdzają się także rozmaite elektroniczne urządzenia, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie elementów wydających jakieś dźwięki, dlatego warto przeznaczyć jakieś miejsce na dzwonek, trabkę czy cymbałki. Wszystkie te elementy muszą być dobrze przymocowane, aby się ich nie dało przypadkowo oderwać. Tablica edukacyjna dla dzieci nie powinna również posiadać żadnych drobniejszych części, które mogą odpaść, ponieważ stanowiłoby to duże zagrożenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz