W jaki sposób działają i jak się stosuje zmywacze do paznokci

Większość kobiet bardzo chętnie ozdabia paznokcie. Możliwości na to będzie co najmniej kilka. Bez przerwy dużym zainteresowaniem się cieszą najróżniejsze lakiery. Posiadają one ten plus, że są dostępne w niezliczonej liczbie kolorów i odcieni, a do tego bez żadnego problemu je można samemu nałożyć w domu. Ostatnio coraz więcej pań decyduje się też na zrobienie hybrydowych paznokci, tutaj również możliwości kolorystyczne są nieograniczone, a bardzo ładnie się one prezentują. O ile hybrydy nakleja się, ale też i ściąga w kosmetycznych gabinetach, to jeśli chodzi o lakier sobie też można poradzić z nim samodzielnie. Wystarczy w tym celu kupić jakiś sprawdzony, skuteczny zmywacz do paznokci, jaki całą sprawę załatwi.

Całkiem niedawno jeszcze większość tego typu zmywaczy zawierała w swoim składzie aceton. Substancja ta bardzo skutecznie sobie radzi z dużą częścią lakierów, lecz ma dość agresywne działanie. W przypadku nieumiejętnego stosowania lub delikatniejszych paznokciach może nawet spowodować jakieś ich uszkodzenia, z tego też powodu trzeba tu mocno uważać. Jest oczywiście sporo sytuacji, kiedy nie obejdzie się bez acetonu, ale jeżeli będą tylko możliwości, to lepiej go zastąpić czymś innym.

Szczególnie że aktualnie nie ma problemu z dostępnością do wielu dobrych zmywaczy, jakie w swoim składzie acetonu nie zawierają. Na przykład popularne są zmywacze opierające się na octanie butylu lub winylu, a jednak bezpieczeństwo ich stosowania będzie dużo większe. Szukając zmywacza pasuje zwrócić uwagę na to, do jakich celów chce się go wykorzystać.

Część takich zmywaczy dodatkowo bowiem zawiera pielęgnacyjne substancje, na przykład roślinne wyciągi i olejki. Jeżeli celem jest tylko zmycie lakieru, to świetnie się one w tej roli sprawdzą, gdyż dodatkowo odżywią i nawilżą płytkę. Lecz jeśli będzie to przygotowanie pod manicure hybrydowy, to takich produktów jednak należy unikać. Mogą one bowiem pozostawić jakąś warstwę, jaka utrudni przyklejenie hybrydy i spowodować może szybkie jej odpadanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like