Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie zalety i wady mają ubrania wykonane z prawdziwego jedwabiu

Koronki i atłasy to odwieczny atrybut kobiecego stylu. Obie tkaniny są naprawdę subtelne i zmysłowe. Znakomita większość kobiet lubi dotyk śliskiego materiału, delikatnie połyskującego w świetle i równie delikatnie spływającego po ciele. Jedwab ma tę niezaprzeczalną cechę, że w kontakcie z odkrytą skórą sprawia lekki chłód. Dlatego od lat jest jednym z cenniejszych materiałów odzieżowych.

Idealnie się sprawdza letnią porą. Tworzy się z niego zmysłowe sukienki i spódniczki, zalotnie falujące podczas ruchu. Idealnie nadaje się również na długie, ultrakobiece kreacje, nadające się na ekskluzywny bal albo ważną imprezę. Miękkie fale, lekko spływające wzdłuż ciała poruszają się zmysłowo wraz z każdym krokiem. Podkreślają bardzo dobrze grację kobiecej sylwetki. Na pewno kreacja uszyta z tej tkaniny nie pozostaje niezauważona. Ale jednak jest jeden kłopot, naturalny jedwab jest materiałem dość drogim. Dodatkowym utrudnieniem będzie też to, że ta tkanina bardzo się gniecie.

Z tego też powodu niezbyt często spotyka się codzienne stylizacje uszyte w całości z naturalnego jedwabiu. Warto jednak ten materiał poznać, chociażby w kilku przykładowych wydaniach. Nawet tak niewielki drobiazg, jak jedwabna apaszka czy też jedwabna gumka do włosów mogą sprawiać, że kobieta poczuje się wyjątkowa. Dotyk tej tkaniny to namiastka wyjątkowego luksusu. Bardzo ładnym zamiennikiem może się tu ukazać satyna. Dzięki bardzo podobnej delikatności i połyskliwości nazywana jest także jedwabiem sztucznym. Przede wszystkim dlatego, że jest tak samo lejąca jak prawdziwy jedwab i bardzo podobnie układa się na ciele.

Satyna także jest delikatna i wygodna do noszenia. Jest oczywiście sporo tańsza od jedwabiu. Jej mankamentem jest jednak mniejsza odporność na uszkodzenia. Lecz przeważnie szyje się z niej eleganckie elementy odzieży oraz bieliznę czy pościel. Delikatny splot chłodzi podobnie jak naturalny jedwab. Jest także wygodna w noszeniu i tak samo przewiewna. Lekka i elegancka pościel albo satynowa piżama to wspaniałe rozwiązanie w ciepłe dni lata. Daje ochłodę i świetnie się sprawdza w czasie długich godzin spędzonych w wygodnym łóżku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz